Спортните новини: Днес (4) | Вчера (4)
Пловдивчанка стартира успешно в US Open, предстои сблъсък срещу световната №6
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:33 / 05.09.2023Коментари (0)740
©
Елизара Янева се класира за втория кръг при девойките на Откритото първенство на САЩ по тенис. Пловдивчанката победи с 6:3, 6:1 №57 в световната ранглиста за девойки Миа Слама от САЩ. Срещата продължи 81 минути.

След 3:3 в първия сет Янева спечели три поредни гейма за 6:3. Елизара продължи да доминира и загуби само един гейм във втория сет.

Във втория кръг Янева ще играе срещу №6 в схемата и №9 в световната ранглиста Ена Коике от Япония.

За съжаление, Росица Денчева и Ива Иванова допуснаха загуби. Денчева отстъпи във втория кръг с 1:6, 2:6 от четвъртата поставена и №6 в света Сара Сайто от Япония. На старта на турнира Денчева елиминира №49 в световната ранглиста Ариана Аназагасти-Пурсу от САЩ с 6:4, 6:1.

Ива Иванова загуби с 2:6, 4:6 в среща от първия кръг от участващата с "уайлд кард" Виктория Осегуе от САЩ.

Росица Денчева и Елизара Янева обаче ще играят в турнира на двойки при девойките срещу вторите в схемата японки Саяка Ишии и Ена Коике.