Спортните новини: Днес (13) | Вчера (18)
Страхотен успех за Димитър Кузманов в турнир от категорията АТР 250
Автор: Екип Plovdiv24.bg 08:35 / 04.04.2023Коментари (0)2024
©
Рекордьорът на България по победи за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов записа втора победа и се класира за основната схема на тенис турнира на червени кортове в Маракеш (Мароко) от сериите АТР 250.

Пловдивчанинът се наложи с 6:3, 4:6, 6:0 над №1 в пресявките и №129 в световната ранглиста Юго Грение. Французинът спечели преди осем дни Чалънджър турнир в Испания.

Кузманов допусна пробив още в първия гейм на мача, но направи серия от пет поредни печеливши гейма от 1:3 до 6:3. Мико поведе с пробив за 2:1 във втория сет, но веднага допусна рибрейк. При 5:4 Грение стигна до два сетбола и от втората си възможност изравни резултата в сетовете.

В третата решителна част Димитър Кузманов не даде нито един гейм на противника си и спечели мача за 2 часа и 45 минути игра.

За класирането си за основната схема Кузманов заработи 12 точки за световната ранглиста.

Възможните съперници на Кузманов в първия кръг на основната схема са №59 в световната ранглиста Николас Джари от Чили, №64 Федерико Кория от Аржентина, №87 Кристофър О′Конъл Австралия и участващия с "уайлд кард" №600 в света Адам Мундир от Мароко. Наградният фонд на турнира в Маракеш е 562 815 евро.