Дисциплинарната комисия към БФС наложи сериозни глоби на пловдивските Локомотив и Ботев заради поведението на феновете в първите официални мачове за 2023 година. Санкцията за "черно-белите" е 8300 лева, докато "жълто-черните" бяха глобени с 2000 лв.
Ето решенията на комисията по доклад:
За обидни и нецензурни скандирания, на основание чл.37, ал.1, т.26 от ДП /2022/2023/ – ДК наказва ПФК "Ботев" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 1000 лева.
За хвърлен предмет, на основание чл.37, ал.1, т.4, б. А, предложение 1 от ДП /2022-2023/, ДК наказва ПФК "Ботев" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 1000 лева.
За нерегламентирано използване на факли и димки, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. А от ДП /2022/2023/ – ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 300 лева.
За хвърлена факла и димки на терена, на основание чл.37, ал.1, т.4, б. А, предложение 2 от ДП /2022-2023/, ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 2000 лева.
За използване на факли и димки довели до трикратно спиране на играта, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. Ж от ДП /2022/2023/ – ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 3000 лева.
За възпламеняване на бомбички, на основание чл.37, ал.1, т.22.2, б. Г от ДП /2022/2023/ – ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 3000 лева.












filibe
на 15.02.2023 г.
Жалко за тези псевдо привърженици.Жалко и за "НАР.Полиция",които охраняват мача.Хванете тези,които нарушават правилата,накажете ги,да си платят и всичко ще бъде по-добре в следващата домакинска среща.Защо се плаща на полицията след като не си вършат работата?
локомотив пд
на 15.02.2023 г.
За факли и димки 300 лв.Хак за факли и димки 3000 лв.Що за стандарт е това .
So what
на 15.02.2023 г.
Кога ли ще разберем, че тези изяви не носят нищо друго, освен безсмислени разходи?
bai-tozi
на 15.02.2023 г.
15000-20000 трябваше!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!