Спортните новини: Днес (27) | Вчера (21)
Пловдивчанин показа страхотен характер и е осминафиналист на Australian Open
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:31 / 23.01.2023Коментари (0)1247
©
Пловдивчанинът Адрияно Дженев постигна втора победа и се класира за осминафиналите при юношите до 18 години на първия за 2023 година тенис турнир от Големия шлем - Откритото първенство на Австралия.

Дженев показа страхотен характер и успя да пречупи Зоран Лудоски от Сърбия. Нашето момче победи със 7:5, 7:6(6) за 1 час и 58 минути игра.

Дженев навакса на три пъти пробив пасив в първия сет. При 5:4 Адрияно пропусна един сетобол, но при 6:5 успя да стигне до решителен брейк.

Втората част мина без нито един пробив и се стигна до тайбрек. В него Дженев спаси сетбол при 5:6 точки и след серия от три поредни точки затвори мача в своя полза.

На осминафиналите Дженев ще играе срещу №3 в схемата Алексадър Блок от Белгия.

При девойките Елизара Янева загуби във втория кръг на сингъл с 1:6, 5:7 от №711 в световната ранглиста за жени Хаю Киношита от Япония. Пловдивчанката започна лошо мача и загуби първия сет с 1:6.

Във втората част тя заигра много по-добре. На три пъти Елизара навакса пробив пасив, а при 5:4 изпусна сетбол, за да изравни резултата. След гейм, преминал през осем равенства, Киношита успя да изравни на 5:5, а след това взе два поредни гейма.

Утре мачовете си от втория кръг на сингъл ще изиграят Илиян Радулов и Росица Денчева.

Поставеният под номер 2 в схемата при юношите Илиян Радулов ще играе срещу Тянхуей Чжан (Китай), а Росица Денчева ще играе при девойките срещу Татум Еванс от САЩ.

В турнира на двойки при девойките Йоана Константинова и Росица Денчева загубиха драматично с 6:4, 5:7, 7-10 от Емерсон Джоунс от Австралия и Уакана Конобе от Япония.

Елизара Янева и Лавина Мореале от Италия пък отстъпиха с 4:6, 6:1, 7-10 от Ройзин Гилхиани и Стефани Уеб от Австралия.

Треньор на родните таланти от страна на БФТ е Пресиян Коев.