В момента ситуацията е много лоша. Омразата е изкуствена, но става истинска. Може да се каже, че от политиците се насажда, от медиите. Всеки ден в медиите се пише лошо за България и българите. Това каза приятел на пребития на 19 януари в Охрид, Кристиян Пендиков.
След като изминаха повече от 48 часа от нападението над Християн Пендиков в Охрид, властите в Северна Македония все още отказват да изнесат допълнителна информация по случая.
Въпреки това приятел на Пендиков, пожелал да остане анонимен, разкри повече за случилото се.
"Християн е бил в заведение в Охрид със своята приятелка и е бил нападнат с думите - "Не те ли е срам да се запишеш като българин?" .Той беше нападнат първо пред заведението, а после на улицата", допълни мъжът.
Анонимният сподели, че имало голям натиск от самата държава, като там трудно можеш дори да говориш с българин или пък да си приятел с такъв: "Не можеш да общуваш с българин, не можеш-нищо", разкри още той пред bTV.
"Българското самосъзнание в РСМ е като да си предател. Всекидневно получават закани, разпространяват ги по социалните мрежи", коментира още приятелят на нападнатия в Охрид, Пендиков.








el_shaman
на 22.01.2023 г.
Само резачка за ЕС,на тия недоносчета! Държава,с население колкото София,ни прави на нищо....Как не се намери един политик с топки,мамка му...
Dio_Brando
на 22.01.2023 г.
Бих желал, српия и халбанците да ви разпокъсат, да ревете. Да ви приемат в съюза и за половин година (ааа много е, 1,2 месеца) над милион да напуснат Мънкидония, ще обезлюдеете, като бостан насред набез от кюнци! Мисля около половин милион ще се заселят трайно в България останалите на запад, да ви видя, щом не искате с добро!
Rodi80
на 22.01.2023 г.
МАКЕДОНСКИ МЕКЕРЕТА ВИЕ НЕ СТЕ ЗА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ МАКЕДОНСКАТА ЗЕМЯ Е БЪЛГАРСКА МАЛОУМНИ МАКЕДОНЦИ.
bai-tozi
на 22.01.2023 г.
Дето ида мамо,се ме бият. Това е дефиницията за българин.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!