Синът на Димитър Христолов вкара за Локо при разгромна победа на "Лаута"
Автор: Стойчо Генов 20:18 / 02.05.2022Коментари (1)6080
Победа и поражение записаха отборите на Локомотив Пловдив от набор 2009 и набор 2010. И двата тима се състезават в Регионалната група Деца-Център (р. 2009).

Локомотив набор 2009 постигна победа с 4:0 над връстниците си от Металик (Сопот). Момчетата на треньора Светослав Каламов доминираха и заслужено взеха трите точки. Димитър Христолов, Мартин Маринов, Павлин Люцканов и Кръстьо Парапанов се разписаха за успеха.

Plovdiv24.bg уточнява за своите читатели, че един от голмайсторите - Димитър Христолов младши, е син на бившия собственик на ПФК Ботев (Пд) Димитър Христолов. Неговият брат близнак също е част от "черно-белите", водени от Светльо Каламов.

Локомотив набор 2010 загуби с 1:3 от батковците от Спартак (Пловдив). Възпитаниците на Христо Златински показаха характер, но отстъпиха пред “гладиаторите". Точен за “черно-белите" бе Иван Челибашки.

В същото време Локомотив U17 разгроми Пирин (Благоевград) с 6:2 на "Лаута". Головото шоу за момчетата на Марчо Дафчев започна от Иван Сулев, който откри резултата още в първата минута. Две по-късно Даниел Маджаров направи 2:0. Гостите намалиха за 2:1, но до края на полувремето Мартин Пенчов и Даниел Маджаров направиха 4:1.

През втората част Виан Станков се разписа за 5:1, а Владимир Точев направи 6:1. Крайното 6:2 бе оформено в 89-ата минута.