Брестник измъчи Левски, но не успя да направи чудо
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:55 / 09.12.2009Коментари (4)6123
Брестник игра като равен с равен срещу Левски София, но не успя да сътвори чудото и да отстрани шампионите или поне да докара мача до продължения в /16 финалният двубой от турнира за Купата на България. Тимът на Иван Маринов - Масларя падна с 0:2, но имаше своите възможности да вкара голове и да промени развоя на мача, който се игра на стадион "Локомотив" в Пловдив под проливен дъжд. Любопитно, головете за Левски вкараха двама футболисти, продукти на пловдивската школа - Георги Христов, преминал през Марица и Ботев, и Йордан Милиев, кадър на Локомотив.

Домакините от Брестник не се уплашиха от името на съперника и още до 10-ата минута имаха три много добри ситуации да отбележат гол. Първо Владимир Байрев отправи силен шут от 25 метра, но Божидар Митрев се намеси и изби. След това при два поредни корнера "сините" с огромна доза късмет се спасиха от попадение - първо Митрев с големи усилия успя да избие топката от голлинията, а при повторния корнер ударът с глава на футболист на Брестник премина за малко в аут. За цялото полувреме Левски не успя да създаде чиста голова ситуация от игра, като единственото по-добро положение бе пред Георги Христов, който обаче от малък ъгъл стреля доста неточно и топката излезе в тъч. Все пак Левски успя да вкара гол след едно центриране в наказателното поле, където Георги Христов пребори съперника си и отблизо с глава вкара в сглобката на вратаря Личев.

През второто полувреме Брестник продължи с активната си игра. След сравнително спокойни 20-ина минути, втородивизионния тим имаше добър шанс да изравни, но отново късметът спаси Левски. След центриране на Байряков, Александър Стойчев стреля отблизо, но топката срещна гредата зад Митрев. При следващата атака Левски вкараха втори гол и решиха мача. И този гол бе изкован от футболсити от пловдивската школа - Димитър Телкийски, юноша на Ботев, напредна по крилото и центрира на Йордан Милиев, продукт на Локо, който отблизо непокрит не сгреши за 0:2. До края на мача Брестник имаха още две добри възможности, но отново се разминаха с гола.