Спортните новини: Днес (12) | Вчера (19)
Атлетка на Локомотив Пловдив с втори резултат в света за сезона
Автор: Стойчо Генов 09:54 / 24.01.2022Коментари (0)1741
© СКЛА Локомотив
Лекоатлетката на Локомотив Пловдив Пламена Миткова направи отличен старт за 2022 година. Тя спечели златен медал на скок дължина в детския турнир "Академик", който се проведе в столичната “Асикс Арена". Миткова постигна резултат 6.30 метра, което е нейно лично постижение.

Освен това тя регистрира втори резултат за девойки в света. Напълно заслужено, Пламена Миткова грабна купата за най-добър женски резултат в турнира.

Атлетите на Локомотив Пловдив спечелиха още една титла. Златния медал заслужи Мартин Димитров в спринта на 200 метра с личен резултат от 22.25 сек.

"Черно-бялата" щафета 4х200, съставена от юноши младша възраст, финишира на трето място трети при мъжете - Даниел Димитров, Васил Русенов, Борислав Попгеоргиев и Мартин Димитров.

При най-малките СКЛА Локомотив Пловдив заслужи два бронзови медала - Мария Николова на 60м и смесената щафета 4х200 - Мария Николова, Изабела Николова, Венелин Качаков и Максим Рошински.

Призьорите в надпреварата бяха наградени от министъра на младежта и спорта Радостин Василев. В турнира се включиха над 350 момчета и момичета, родени след 2007 година от общо 60 клуба. Те бяха разпределени в 6 възрастови групи. Шампиони бяха определени в бяганията на 60 м, 600 м, 800 м и щафети 4х200 м, както и в дисциплините скок дължина и скок дължина от място.