Пореден обрат в Трета лига! Марица пак е на върха!
Автор: Стойчо Генов 09:16 / 13.05.2021Коментари (0)2177
© ФК Марица
Пореден обрат в шампионата на Трета лига - Югоизточна група! Марица (Пловдив) отново се върна на върха, след като постигна трудна победа с 2:1 над борещия се за оставане Несебър в двубой от междинния 31-и кръг. В същото време досегашният лидер Черноморец (Бургас) загуби с 1:2 гостуването си на ФК Извор в село Горски извор.

Така Марица има вече в актива си 74 точки, с колкото е и вторият Загорец. "Акулите" останаха на трето място със 72 точки. За жълто-сините следват две поредни гостувания - на Левски (Карлово) и Верея, а в последния кръг тимът е домакин на Борислав (Първомай).

В 23-ата минута Милен Танчев откри резултата, засичайки успореден на голлинията пас.

В самия край на полувремето при една от редките атаки на "делфините" Никола Гавов стреля добре от границата на наказателното поле и успя да изравни при първия точен удар във вратата от страна на неговия тим - 1:1.

Четвърт час преди края Олджай Алиев реализира страхотен гол за окончателното 2:1. Той овладя топката още в своето поле, напредна по левия фланг, навърза почти цялата отбрана на гостите, както и вратаря и прати топката в мрежата.