Марица не допусна изненада, запази лидерската си позиция в Трета лига
Автор: Стойчо Генов 08:44 / 15.04.2021Коментари (1)2568
© ФК Марица
Марица не допусна изненада и победи Извор (Горски извор) с 2:0 като гост в отложен мач от 22-ия кръг в Трета лига - Югоизточна група. По този начин "жълто-сините" запазиха лидерската си позиция във временното класиране, като възпитаниците на треньора Николай Димитров са с мач повече.

В 33-ата минута след центриране от корнер се получи разбъркване в наказателното поле на домакините. Голмайсторът на Марица Олджай Алиев се оказа най-съобразителен и успя да открие резултата с удар отблизо - 0:1.

Четири минути преди края Олджай Алиев пое топката в средата на терена, премина човек и изведе в много добра позиция Петър Шопов, който завърши по най-добрия начин и оформи крайното 0:2 с дебютния си гол за пловдивчани.

Маричани остават лидер във временното класиране с актив от 62 точки. Втори е Черноморец с 60, а трети Загорец с 59, като двата тима са с мач по-малко. В събота Марица е домакин на Димитровград. Двубоят е от 17 часа на стадион "Марица".

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков, Димитър Аврамов, Даниел Спасов, Николай Парнаров, Христо Янчев ©, Милен Танчев, Сами Мехмедов, Олджай Алиев (Георги Иванов), Александър Праматаров (Теодор Фърков), Георги Георгиев (Петър Шопов).

ИЗВОР (стартов състав): Тодор Малинов, Недко Бръмчев, Йордан Николов, Стилян Бръмчев, Никола Данчев, Митко Плахов ©, Спас Милушев, Атанас Велев, Станислав Дечев, Атанас Савов, Христо Христов РЕЗЕРВИ: Владимир Койнов, Недялко Колев, Ангел Янков, Мирослав Илиев, Атанас Ганчев, Бончо Панев