Марица удари "баските" от Куклен с два късни гола, доближи се на 3 точки от върха
Автор: Стойчо Генов 11:32 / 07.03.2021Коментари (0)1646
© ФК Марица
Марица победи Атлетик (Куклен) с 2:0 като гост в регионално дерби от 20-ия кръг на шампионата в Трета лига - Югоизточна група.

В 71-ата минута Георги Георгиев откри резултата, след като непокрит засече с глава чудесно центриране на Даниел Спасов.

Седем минути преди края "баските" останаха с човек по-малко, след като техен футболист бе изгонен заради нарушение срещу Теодор Фърков.

В началото на допълнителното време, дадено от рефера Мустафа Шефкет, маричани окончателно решиха мача с втори гол. Георги Георгиев изведе с пета Олджай Алиев и голмайсторът на Марица с шут по земя оформи крайното 0:2.

Победата доближи Марица на 3 точки от върха. В дербито на кръга лидерът Черноморец завърши 0:0 при домакинството си на Загорец (Нова Загора).

В следващия кръг "жълто-сините" са домакини на Гигант (Съединение). Срещата е следващата събота - 13 март, от 15 часа, на стадион "Марица".

МАРИЦА: Илия Николов, Величко Величков ©, Апостол Попов, Димитър Аврамов, Даниел Спасов (Петър Шопов), Николай Парнаров, Олджай Алиев, Александър Праматаров, Сами Мехмедов (Теодор Фърков), Димитър Юруков (Георги Георгиев), Милен Танчев. РЕЗЕРВИ: Марио Усков, Борислав Дончев, Георги Иванов, Петър Печенков. Треньор: Николай Димитров

АТЛЕТИК: Кирил Акалски, Васил Иванов, Юлиян Романов, Никола Николов, Борис Бисеров, Емил Аргиров, Йълмаз Сюлейман, Аурел Мусай, Димитър Джонджуров, Октай Юсеин, Мирослав Манев. РЕЗЕРВИ: Александър Велков, Добрин Орловски, Халибрям Кърмаджъ, Георги Стефанов, Ангел Милянчев, Стоян Жулев, Олгин Чобан