С човек по-малко Спартак загуби първия си официален мач за 2020 г.
Автор: Стойчо Генов 18:15 / 13.02.2021Коментари (0)1787
©
Спартак (Пловдив) загуби с 0:1 от Хасково в първия си официален мач за 2021 година. Това бе отложен двубой от 16-ия кръг на Трета лига - Югоизточна група, който се игра на стадион "Тодор Диев".

В 23-ата минута домакините останаха с човек по-малко. Иван Скерлев от гостите намери Иван Иванов, който бе съборен от Мариян Кусев. Главният съдия Альоша Карамфилов отсъди фаул за Хасково и показа директен червен картон на защитника на "гладиаторите".

В 65-ата минута Хасково реши мача. Иван Иванов бе оставен непокрит на точката за изпълнение на дузпа и със силен удар прати топката в мрежата за 0:1.

Седем минути по-късно спартаклии имаха претенции за дузпа. Кристиян Кодуков падна в наказателното поле, но реферът даде знак играта да продължи.

В събота (20 февруари) се подновява първенството, а Спартак гостува на Гигант в Съединение.

Спартак игра в състав: Петър Начев, Александър Драшков, Йордан Минев, Мариян Кусев, Георги Йотовски, Мартин Симеонов (Любо Цеков), Кирил Георгиев - к, Цецо Главчев (Цветан Вълчинов), Кристиян Кодуков, Георги Лазаров (Кръстьо Милев), Георги Георгиев (Ерай Карадайъ).