Спортните новини: Днес (10) | Вчера (19)
Гришо продължава да гази без загубен сет на Australian open
Автор: Стойчо Генов 15:17 / 10.02.2021Коментари (0)1668
©
Григор Димитров постигна нова великолепна победа на Australian open. Най-добрият български тенисист се наложи със 7-6(1), 6-1, 6-2 над Алекс Болт от Австралия за 1 час и 52 минути.

Това е втора поредна победа за Григор, без да загуби сет. В първата си среща той отвя Марин Чилич с 6-4, 6-2, 7-6. В третия кръг нашето момче ще играе срещу Пабло Кареньо Буста. Испанецът записа труден успех срещу Иржи Весели от Чехия с 6-3, 7-6 (3), 2-6, 6-4.

Димитров и Кареньо Буста са се срещали 6 пъти на ниво световен тур, като балансът е по 3 победи. В тази част на схемата е и финалистът от миналата година Доминик Тийм, с когото Григор Димитров може да се срещне в IV кръг (осминафинал).

Първата възможност за пробив в мача срещу Болт се откри пред Димитров при 3:3 в първия сет. Григор не успя да се възползва, а веднага след това и австралиецът имаше брейк пойнт, но също не успя - 4:4. Българинът имаше два шанса за брейк в деветия гейм, но отново не се справи. До края на сета и двамата тенисисти взеха подаванията си и така се стигна до тайбрек. В него Гришо беше безапелационен и спечели със 7:1 точки.

От тук до края срещата премина при пълна доминация на Димитров. Той поведе с 5:0 във втория сет и го затвори с 6:1 за 28 минути.

В третия сет Григор постигна два бързи пробива и поведе с 3:0. При този резултат той отрази три точки за рибрейк и увеличи преднината си на 4:0. До края двамата тенисисти взеха подаванията си и Григор Димитров затвори мача с 6:2.