Любо Цеков вкара два за класическа победа на Спартак в Стара Загора
Автор: Стойчо Генов 12:19 / 01.11.2020Коментари (0)1944
©
Спартак (Пловдив) постигна класическа победа с 3:0 като гост на Верея в мач от 13-ия кръг на Трета лига - Югоизточна група. Двубоят се игра на осветление на "Трейс Арена" в Стара Загора. Две попадения за "гладиаторите" вкара бившият футболист на Локо (Пд) Любомир Цеков, а веднъж се разписа юношата Кристиан Кодуков.

Така синьо-белите имат вече актив от 16 точки и мръднаха до 10-о място във временното класиране. В следващия кръг Спартак приема Борислав (Първомай) на стадион "Тодор Диев" на 7 ноември.

Първото положение на мача в Стара Загора бе за Верея. Още в 3-ата минута нападател на домакините се озова сам срещу вратаря Начев, но шутира в аут.

В 23-ата минута юношата на Локо (Пд) Филип Колев бе изведен отлично от дясно, но преди да стреля, топката му бе избита. Само 6 минути по- късно Георги Йотовки нахлу от ляво, но диагоналният му удар премина встрани от вратата.

Спартак продължи да атакува и в 38-ата минута юношата Кристиан Кодуков се разходи по аутлинията, премина през двама играчи на съперника и с хубав удар по земя откри резултата - 0:1.

Две минути по-късно голмайсторът Любомир Цеков получи хубав пас в наказателното поле и с плътен удар удвои - 0:2.

В 58-ата минута Любомир Цеков направи резултата класически, след като стреля силно, стражът на Верея изби, но нападателят направи успешна добавка за 0:3.