Спартак с измъчено реми в Пловдив, синът на собственика дебютира на 14 години
Автор: Стойчо Генов 12:14 / 20.09.2020Коментари (0)3186
©
Спартак (Пловдив) завърши 1:1 срещу Димитровград в мач от седмия кръг на Трета лига - Югоизточна група.

Домакините имаха доста положения пред противниковата врата, но мерникът им изневеряваше. В 53-ата минута Станимир Димитров отправи опасен удар, но нацели гредата.

Четири минути преди края на мача Димитровград откри резултата. Това стана, след като Мариян Гиров не покри нападател на гостите и той с близък прехвърлящ удар прати топката в мрежата за 0:1.

Веднага след гола за синьо-белите дебютира 14-годишният Георги Миленчев, който ще остане в историята на Спартак като най-младият дебютирал футболист в мъжкия отбор. Георги Миленчев е син на собственика на клуба Динко Миленчев.

В добавеното време на мача пловдивчани стигнаха до щастливото 1:1, след като Николай Парнаров бе най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле.

Така Спартак остана на 9-то място във временното класиране с актив от 9 точки. В следващия кръг гладиаторите гостуват на лидера Загорец, като двубоят е на 26 септември от 17:00 часа в Нова Загора.

Спартак игра в състав: Ал.Витанов, Н. Парнаров, Й. Минев, Х.Доков - к, Х. Стамов, Г. Йотовски, П. Батинов, С. Читаков, М. Симеонов, К. Георгиев, С. Димитров ( Г. Камбуров, Л. Цеков, М. Гиров, Г. Миленчев).