Спортните новини: Днес (17) | Вчера (21)
Григор Димитров на четвъртфинал в Рим след обрат срещу тийнейджър
Автор: Стойчо Генов 14:33 / 18.09.2020Коментари (0)2676
©
Григор Димитров продължи с чудесното си представяне в турнира от категорията "Мастърс 1000" в италианската столица Рим. Най-добрият български тенисист победи 19-годишния представител на домакините Яник Синер с 4:6, 6:4, 6:4 в 1/8-финален двубой.

В предишния кръг тийнейджърът, който е №81 в световната ранглиста, бе елиминирал Стефано Циципас.

Мачът на "Грандтенд Арена" продължи два часа и 23 минути, като това беше първи сблъсък между двамата тенисисти в досегашните им кариери.

Така на четвъртфиналите Димитров ще се изправи срещу Денис Шаповалов (Канада), който победи с 2:1 сета французина Юго Умбер.

Григор Димитров, който е №15 в основната схема на турнира, допусна пробив още при първото си сервиране и до края на сета не успя да навакса изоставането си. Същото се получи и в началото на втората част, но тук Гришо направи бърз "рибрейк". При 5:4 в своя полза Димитров проби за втори път подаването на Синер и така изравни резултата.

В началото на решителния трети сет Григор бе убедителен и след един пробив дръпна в резултата с 4:1. След това българинът сервираше за мача при 5:3, но Синер успя да пробие. Последваха 4 пропуснати мачбола, за да се стигне до грандиозна грешка на Синер на мрежата, с която нашият тенисист приключи двубоя при 6:4.