Весела Иванова, дъщерята на Райчо от Тополово, който зверски ликвидира кучето си, е горда с постъпката на баща си. 32-годишната жена е разказвала без капка съчувствие, че именно нейният родител е извършител на зверството, което преди два месеца потресе България. Иванова, която е библиотекарка в читалище "Никола Вапцаров" в Тополово, заявила безцеремонно, че й писнало от телевизии и медии, които окупирали дома им, но не изразила грам съчувствие от жестокостта на баща и си.
Истината била, че животното удушило няколко кокошки на съседа, не са верни твърденията на бившия водопроводчик на селото, че кучето се нахвърлило да хапе него и внучето му, разбраха от местни хора още журналисти. Както съобщихме, Райчо Иванов се вбесил на кучето си, завързал го за колата си и километри го влачил по пътя. Свидетели станали случайно преминаващо семейство. Те молили изрода да спре, но той заявил, че животното трябва да се мъчи и продължил.
След като потресените хора пуснаха снимка за изродщината, сътворена от Райчо, България се възмути. Беше сезирана полиция и прокуратура. Местни полицаи намерили кучето захвърлено, полуразчленено и едва живо в дере. Вместо да го заведат в клиника, те го върнали на стопанина му с препоръка да се грижи за него.
В последтвие и прокурор, и полицай понесоха наказания за постъпките си. Районна прокуратура Асеновград се самосезира от писания на медии, дни наред дири нещастното животно, накрая го откри мъртво и закопано. Райчо изкара седмици в ареста, после бе освободен под парична гаранция.
Повдигнато му е обвинение за умишлено убийство на животното, извършено по особено жесток начин, на публично място. Всеки момент процесът ще стартира. Заплашват го три години затвор.
"Какво толкова е станало, голяма работа, едно куче умряло", коментирала още Весела Иванова.
Дъщерята се отнасяла безцеремонно и с несмешка към постъпката на баща си, явно неосъзнавайки и тя като него, че подобни действия граничат с психопатия, разказаха още възмутени жители на Тополово.
Източник: БЛИЦ








Rosa Borisova
на 17.12.2014 г.
Йестоко и нечовечно е йивотните да страдат заради грешките на хората,личните им проблеми и осакатени нугди. Очевидно е че все още има такива,които претендират да са модерни, интелигентни,обрасовани и искат да са увайавани а се дарйат като дивасти. Докато законите не са достатачно силни исроди като тях ще тсаруват.
Julia Panova
на 26.07.2013 г.
Не разбирам- какво очаквате от дъщерята на изрода убиец? Та нали ТЯ е направена от НЕГО- от мръсното му семе, живяла е с него, възпитавана е от действията му.Аз не съм сигурна,че това е първата и единствена такава постъпка! За да е толкова голям изрод, то душата му е черна- той е бил роден убиец и го е предал на малоумната си дъщеря разбира се!Срамота ще е ако му се размине!!!
Canka Kolewa
на 23.07.2013 г.
(миризлива селяндурка-изродка като него - човешкото лайно райчо като си представя мъките на разчлененото куче оставено от миризливото лайно райчо да агонизира -смятам че тази миризлива свиня и затвор му е малко ,напълни се тая въшлива страна с такива като миризливият селяндур и наследството муи те като него тъпи и жестоки ами дано тая селяндурка я в сполети същото щом не е голяма работа -ще го понесе ,да оставиш едно живо същество да агонизира 36 часа разчленено -ти си просто човешка отрепка същото се отнася и за миризливата селяндурка -дъщеря му отсърце и го пожелавам -същата съдба като на кучето -няма да е голяма работа за садистите ,в тяхното селяндурско семейство явно болката на друго живо същество явно не е голяма работа интересно е какво ще стане когато опре до миризливият селски задник на райчо реве че бил болен ,НАЛИ ЗА ТЯХ БОЛКАТА НЕ Е ГОЛЯМА РАБОТА ИЛИ ДА МУ СЪЧУВСТВАМЕ ЗА МИРИЗЛИВИЯТ МУ ЗАДНИК ,А ЗА ПРИЧИНЕНАТА ОТ НЕГО БОЛКА - КАКЪВТО МИРИЗЛИВЕЦ И СЕЛЯНДУР БАЩАТА -ТАКАВА И ДЪЩЕРЯТА!
Bozhidar Ivanov
на 23.07.2013 г.
е*ахти хората,за едно куче направихте световна война. Какво става с останалите криминални случаи? Защо никой не се надига и при тях или кучето и котката са по-ценни от човека ?
Ботев Пд1912
на 23.07.2013 г.
Прости селяни , всяко зло се връща , дано да не е на най-милото ви .
c2h5cooh
на 23.07.2013 г.
Абе хора не разбрахте ли,че проблема не е в това,че е убил куче,а начина по който го е направил.Това граничи с болест и утре може да нападне човек,защото му е блъснал с кола кокошките....Горкото животно наистина,но да бъдем реалисти живеем в България тук убийствата на животни все още не се наказват!
UltraBlue
на 22.07.2013 г.
Не знам дали пичовете, които са толкова недоволни, че дни наред се пишат новини около този случай си дават сметка, че такива действия като на този "възпитател" Райчо граничат с психопатия. Думите на дъщерята само потвърждават твърдението ми.
dimitarsto
на 22.07.2013 г.
Право е момичето.Голяма работа.От мухата-слон.
botevista
на 22.07.2013 г.
Ми да беше вързал теб да повлачи малко.
shamandurata
на 22.07.2013 г.
Егати,за едно вмирисана мастия голям проблем стана,ами кат ги колехме и ги давахме на виетнамците никой нищо не каза,даже и пръстите си облизваха,хора се убиват и им се разминава-а тук за умряло куче нож ще вадите,гламави хора-гламава държава.
paff40
на 22.07.2013 г.
Горе-долу е права. Не е нужно убийството на един бездомен помиар да бъде в медийното пространство толкова време. Напомня ми за кучето мима, дето го въртяха месеци наред. Реално за убийство на човек по-малко щеше да се шуми, но това показва само каква инфантилна нация сме. Живота на едно куче е по-ценен от този на убитият таксиметров шофьор на 24ти май.
adita
на 22.07.2013 г.
пак какви ли не коментари се изписаха...... това куче и то душа носи....... удушило кокошките на съседа.......... животно е все пак...не е човек...... такава му е природата..... вържи го за някое дърво в двора, отпусни му няколко метра и нека живее хайвана- било то и вързано........но да го наказваш по този начин...това е нечовешко..... Тук в Англия за такова нещо дълго ще стоиш зад решетките...
doctora_1912
на 22.07.2013 г.
Тая мастия дъщеря му да мълчи ... да не влача нея аз така ;)
detonator
на 22.07.2013 г.
Това безспорно доказва произхода от бащата на Весела Иванова :D. В онзи край случайно или не се раждат същества с грешки в ДНК-то. От водата ли дето пият е от етнически смесения район дето живеят ли е?!Ама едно е сигурно,всички те имат първосигнална система и тя не трябва да се оставя да бездейства :D.Сработва им безотказно :D
Napolitan
на 22.07.2013 г.
Бая индианци има в нашата родина, и докато всеки си мисли, че може да прави кво'то му скимне ще сме на това дередже! Те старите са казали простотията не ходи в гората. Веселке дай да те вържа малко да те по-суркам по асфалта пред публика к'во толкова една Веселка умряла!?!?!?
Bombayaro
на 22.07.2013 г.
. . . и аз съм психопат . . . . :) нали знаете - агнешкото в магазина идва от агънца, които се колят с нож през гръкляна , след което се надуват с въздух, дерат се и се изкормват . . . и това става по най хуманен начин . .
g_marinov
на 22.07.2013 г.
Постъпката наистина е отвратителна, но значи ли това че ако убия муха, скакалец или друго насекомо умишлено по особено жесток начин, на публично място ме грозят до три години затвор?
UltraBlue
на 22.07.2013 г.
Браво! Ето това е дъщеря на баща си!Никаква ценностна система ли нямате бе, хора? Не първите 7 години, а първите 21 ви липсват. Вие, даже, не можете да се наречете човек. След като няма морал, който да укроти такива варвари, дано има закон, който да ги вкара в правия път.
Tux
на 22.07.2013 г.
Като полежи Райчо три годинки на сигурно и топло място ще му дойде акъла в кухата кратуна.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!