Започна ремонт на емблематична сграда на Главната улица, видя Plovdiv24.bg. Майстори сноват нагоре-надолу по скеле, което са монтирали отвън на фасадата на бившия показен магазин. Оттам те влизат в самата постройка, за да ремонтират, тъй като няма стълби, които да водят до втория етаж.

Шумът от строителните дейности и машините вътре се чува отдалече. Предстои да се премахне старата изгнила дограма и да се сложи нова.

Това е една от най-знаковите къщи на Главната улица. Преди време къщата беше реставрирана, но не беше сменена дограмата и прозорците. Така с години, изложена на лошите климатични условия на времето, сградата започна отново да се руши, да пада мазилка, обитатели бяха основно гълъбите, а по фасадата има вече три поникнали дървета от вида пауловния.

Няколко пъти са изпращани предписания на собствените за тяхното премахване.

Всъщност това е и една от малкото занемарени къщи на Главната улица - Къщата с главите, както е известна, е проект на швейцарски архитект. Намира се на ъгъла срещу Градската художествена галерия, между две къщи близнаци, които са дело на Йосиф Шнитер - едната откъм Главната улица и другата откъм "Отец Паисий".

Преди години сградата беше обявена за продан е сайт за безплатни обяви.