Областният управител на Пловдив проф. Христина Янчева изпрати апел за набиране на доброволци за потушаване на нов пожар край първомайското село Искра.
В момента екипи на пожарната са на място и се борят със стихията.
По информация на директора на РДПБЗН-Пловдив ст. комисар Васил Димов – утре сутринта (28 юли ) е решителната фаза и е необходимо в гасенето да се включат колкото се може повече хора.
От 7 часа представители на пожарната ще очакват доброволците в центъра на с. Искра, от където ще бъдат придвижени към зоната на пожара.
Доброволците трябва да са облечени с памучни дрехи – с блузи с дълъг ръкав, с дълги панталони и затворени обувки.
Препоръчително е да се снабдят предварително с лопати и тупалки.








Bat Kurti
на 28.07.2025 г.
Имаме 45 000 виенни на хранилки.... които си нямат никаква работа!?
Чичо Ичо
на 28.07.2025 г.
Защо не се формират военни подразделения с дронове. В мирно време могат с тях да заливат с вода труднодостъпни терени. Зареждането става от водоноски или подходящи водни басейни. Така няма да е необходимо хеликоптерите да минават много километри да зареждат с вода
Чичо Ичо
на 28.07.2025 г.
Има хиляди които не работят да бъдат мобилизирани за да си заработват помощите
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!