В навечерието на светлия празник 1-ви ноември - Ден на народните будители, изпълняващият длъжността кмет на район "Източен" Емил Начев изпрати поздравителен адрес до всички учители и директори на детски и учебни заведения. 

"Без Вас, съвременни будители, обществото и държавата ни няма да ги има. Без Вашата подкрепа и всеотдайност младите ни хора няма да имат стремления и образованост. Гордеем се с вас и в бъдеще ще продължим да подкрепяме всяко ваше добро начинание", се казва в посланието на кмета. 

Емил Начев отбеляза, че самият той като учител по професия познава изключително добре трудностите в преподавателската и възпитателна работа и винаги е поставял на първо място хората, работещи в образованието. 

"Много са успехите на преподавателите ни в района , а една част от учителите работят в етническия квартал и тяхната работа е още по-трудна", посочи той. 

Емил Начев припомни, че утре от 10:30 ч. в ЦДГ "Наталия" започва тържество, посветено на празника. Ще бъде отслужен водосвет, а децата от градината ще покажат на своите гости колко много знаят за народните будители.