Пловдивчанин твърди, че общината извършва незаконно строителство като чакълира и подготвя зелена площ за паркинг. Ето какво написа до Plovdiv24.bg:
"Здравейте уважаема редакция. От няколко дни наблюдавам как общината чакълира и подготвя зелена площ за паркинг.
Изпращам номера на имота, за да можете да направите проверка и да публикувате това незаконно строителство, извършващо се от тези, които трябва да пазят закона, а не грубо да го погазват: ПИ 56784.517.360 ОБЛАСТ ПЛОВДИВ, ОБЩИНА ПЛОВДИВ, ГР. ПЛОВДИВ, РАЙОН ЦЕНТРАЛЕН, БУЛ. СВОБОДА - вид собств. Общинска публична, вид територия Урбанизирана, НТП За друг вид озеленени площи, площ 21436 кв. м, квартал 19, парцел IIзеленина, Брой върхове: 26 бр.", пише в сигнала си до медията ни гражданинът.
Според информацията от сайта на Агенцията по геодезия, картография и кадастър (АГКК) поземленият имот с цитирания номер представлява цялото пространство от северния край на бул. "Свобода" от бул. "Васил Априлов" до бул. "Копривщица" - на снимката е оцветено в синьо.
Срещу бензиностанцията на бул. "В. Априлов", при пресечката с улица "Генерал Григор Кюркчиев" се изгражда паркинг с над 80 места. Преди три месеца е насипан чакъл, за да не газят хората в кал в мокрото време. Сега се добавя още фракция, ще се направят наклоните, после ще сложи около 8-10 см подложка и отгоре ще се наредят павета, каза кметът на район "Централен" Георги Стаменов.
Целият терен предварително е изчистен от останки от стари фундаменти, а в момента се копае за полагане на кабели за новото осветление. Ще се ремонтират тротоарите и бордюдите, ще се засадят нови дървета. Освен това теренът за паркиране ще бъде ограден, за да се отдели от зелената зона и по този начин ще се предотврати навлизането на коли в самия парк.
"Благодаря на гражданите, с които имам възможност да работя трети мандат. Никога не е било да обещая парк, пък после да стане блок" - заяви Стаменов.
Припомняме, че въпросното пространство заедно с още 6 подобекта е включено обществената поръчка на община Пловдив за изграждане на поливни системи.








Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!