Официално! Страхотна новина за желаещите да учат "Право" в ПУ - Пловдив

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (1)
15:54 / 03.06.2020
22664
Пловдивският университет "Паисий Хилендарски" ще приема в специалност "Право" без кандидатстудентски изпити. Решението е съобразено с приетите изменения в действащата Наредба за единните държавни изисквания за придобиване на висше образование по специалността "Право" и професионална квалификация "юрист", с Постановление на МС №110 от 28 май 2020 г., в което се определя как ще се осъществява приемът за специалността "Право". За учебната 2020/2021 г. отпада явяването на изпити по "История на България" и "Български език" за бъдещите юристи. Запазва се и задочната форма на обучение.

Академичният съвет на ПУ "Паисий Хилендарски" на заседание, провело се на 1 юни 2020 г., прие следното балообразуване за кандидат-студенти за специалността "Право":

Сборът от утроената оценка от ДЗИ по предмета "Български език и литература" и утроената оценка от дипломата по предмета "История и цивилизация". При условие, че кандидат-студентът има ДЗИ по "История и цивилизация", се утроява оценката от него.

При образуване на състезателния бал на кандидат-стедентите, чиято диплома за средно образование е издадена преди въвеждането на ДЗИ и нямат оценка от ДЗИ по "Български език и литература", за балообразуваща се взема оценката от зрелостния изпит по БЕЛ или от зрелостния изпит по образователна подготовка, ориентиран към проверка на компетентностите по БЕЛ.

Юридическият факултет при ПУ "Паисий Хилендарски" е създаден през 1992 г. Възприел достиженията на Института по правни науки при БАН, днес факултетът е изградил собствена школа в обучението по право в България. През годините придобива свой отличителен облик и се утвърждава като притегателен център за перспективните кандидат-студенти, бъдещи юристи. Добрата им реализация в съдебната власт, адвокатурата, администрацията, бизнеса и неправителствения сектор са свидетелство за високите стандарти, прилагани в обучението по право в Пловдивския университет, категорични от Юридическия факултет на висшето училище.

Виж коментарите (1)

Още по темата (17214):
22.04.2025 Днес става на 56: Била е секретарка и продавачка на лекарства и коли
19.04.2025 Белият дом с истината за COVID-19
06.03.2025 Лекар: Кашлицата и общата отпадналост при грип продължават до 20 дни
05.03.2025 Много добра прогноза: Средната пенсия ще нарасне с 10,4%
05.03.2025 Кунчев: Епидемията е на финал
27.02.2025 Д-р Мирослав Спасов: Oсновен проблем е самолечението
Още новини от Новини от Пловдив:
Пловдивчанин: Ще станем за смях на света. Направо нямам думи
БСП събра видни стопански ръководители от миналото на Пловдив
Не се смилиха над Мирослав Беляшки
Кърпят дупки вместо цялостен ремонт
Доведоха в съда шефа на пловдивската митница, окован с белезници
Фирмена кола изпревари колона от автомобили по тротоара


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).