Обновеният участък на улица "Даме Груев“ – от бул. "Македония“ до улица "Охрид“, ще бъде отворен за движение на превозни средства в понеделник. Това съобщи кметът Здравко Димитров, който лично провери състоянието на улицата след ремонта. Това е част от прессъобщение от община Пловдив, придружено с обилен снимков материал от инспекцията, изпратено до медиите на 3 август.
Понеделник мина и замина, а обновеният участък така и не е отворен за движение на автомобили. Оказа се, че колите ще могат да минават от там чак идната седмица.
Въпреки, че реконструираната отсечка е окончателно завършена още в понеделник, 8 август, за да бъде пуснато движението е необходимо междуведомствена комисия с участието на представители на КАТ, възложителя, изпълнителя, надзора на обекта и ОП "Организация и контрол на транспорта" да одобри протокол за организация на движението. Насрочената дата е 15 август (понеделник), научи Plovdiv24.bg.
Така че, прави са от общината, че в понеделник колите ще се движат по новия асфалт на "Даме Груев", но не са уточнили кой точно понеделник.








Laouau
на 10.08.2022 г.
Една година - 200 метра асфалт и бетон - без вело алея и без нито едно дръвче по тротоарите. Иначе близо 100 годишните такива вече се бутат покрай киното... Изроди.
volt
на 10.08.2022 г.
Видими резултати...
мунчо2
на 09.08.2022 г.
Кво е тва бе смешници ,изсякохте всички дървета по отсечката без предвидени нови ,ще шътнете паветата зад граница ,а промяната същата мара в нови гащи.Нещо за увеличен капацитет ,за парко места.Кметовете на промяната -до един успешни -алчни селяни докопали се до вечния град
thehuge
на 09.08.2022 г.
Между другото, колко стотин метра е гръмко обявения нов участък?
5ко
на 09.08.2022 г.
Зико, къде е велоалеята?
Чичото
на 09.08.2022 г.
Лентата за дясно трябваше да започне още от кино въстанически много жалко че всичко се прави като не се мисли ще се съберат 2 коли да завиват и пак ще стане голямото задръстване,трябваше да махнат някое дтруго дърво да се разшири за трета лента.....
Спасов
на 09.08.2022 г.
за 10 месеца това излюпиха - СЪВЪРШЕННА СРАМОТА
qwerty1000
на 09.08.2022 г.
По-големият гаф май е че ще си е 2 ленти след ул. Охрид. От клипа се вижда как са поставени новите бордюри и дори има линия които показват стеснение
Ти Да Видиш
на 09.08.2022 г.
Значи това жУрналятя сте рядко срещани ТЪПИ СЪЩЕСТВА!!!Ако беше пуснат без нужните проверки и документи /пише ,дрънкаме,мрънкаме..../!когато се прави изрично пак същата процедура .....хахаха
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!