Участието на Община Пловдив в консорциум, който да кандидатства за концесията на летище "Пловдив", влиза на извънредна сесия в началото на следващата седмица. Това съобщи за Plovdiv24.bg председателят на групата на ГЕРБ в ОбС Радослава Ташкова. 

Общината е получила покана за участва като член на консорциум в партньорство с "Тракия икономическа зона" и пловдивската транспортна фирма "ПИМК". 

Извънредната сесия е за утвърждаване на участието в консорциума. На последващ етап ще бъдат одобрени параметрите на партньорството, поясни Ташкова. 

"Тази покана е чест за Община Пловдив, летище "Пловдив" е важен обект и един разумен стопанин ще спомогне за развитието на региона", коментира тя.