Утре кметът Славчо Атанасов и областният управител Иван Тотев ще срещнат с министъра на регионалното развитите и благоустройството Росен Плевнелиев, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
Това съобщи градоначалникът, след близо тричасово присъствие на Областния експертен съвет за обсъждане на идейния проект за обект "Водоснабдяване на Пловдив и прилежащите общини от каскада "Въча".

Иван Тотев ще настояваме обектът да стане национален, защото по този начин по-лесно могат да се усвоят европейски пари за неговото финансиране", заяви Атанасов. 
Припомняме, че проектът е на стойност 300 млн. лв. и осигурява чиста питейна вода на 750 000 души. 
Според думите на кмета, още в предния мандат на правителството е пратил писмо до министър Асен Гагаузов за превръщането на обекта в национален стратегически. Поради смяната на правителствата това не е могло да се случи.