Общинският съвет на Пловдив одобри сключване на споразумение между Община Пловдив и общинския превозвач "Екобус Пловдив" за възлагане на линии 103 и 104 от общинската транспортна схема. Предложението на кмета Костадин Димитров беше прието с 39 гласа "за" и нито един "против" и "въздържал се", предава Plovdiv24.bg.

Двете линии бяха създадени в миналия мандат специално за общинския превозвач с идеята да поемат извозването на ученици и студенти. № 103 ще тръгва от "Тракия" през "Източен" и моста на Адата до езиковите гимназии, а № 104 - от "Южен" през "Модър - Царевец" и моста на УХТ към езиковите гимназии и новата сграда на ПУ. 

"Екобус Пловдив" ще извършва превоза за срок от 10 години, като договорът е с отложено изпълнение докато се закупят превозни средства, което е съгласувано с МРРБ, уточни зам.-кметът Владимир Темелков.

Слави Георгиев препоръча общинският превозвач постепенно да започне да изпълнява 1/3 от линиите в града, докато поне половината от маршрутите се отвоюват от частните превозвачи и станат общински. 

Илия Гатев напомни, че Генералният план за организация на движението е изтекъл октомври 2024 г. и по информация на ОП ОКТ не е възложено изработване на нов.

Подробности гледайте във видеото!