Днес или най-късно утре от общината очакват решение на Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) за прекратяване на производството по жалбата от фирма "Пътища" АД. Това съобщи пред репортер на Plovdiv24.bg кметът Иван Тотев.
Тотев бе категоричен, че още днес стартира кореспонденцията за набавяне на необходимите документи за сключване на договор с фирмите-изпълнители, като по този начин в най-скоро време ще станем свидетели на началото на голямото преасфалтиране за 2013-а в града.
По предложение на общинската администрация и ако от КАТ дадат своето съгласие за това преасфалтирането ще започне от западното платно на булевард "Източен" в участъка от бул. "Княгиня Мария Луиза" до бул. "6 септември", където най-напред ще бъде подменен водопровод от ВиК. Движението ще се извършва двупосочно по източното платно.
Следващата позиция е бул. "Санкт Петербург" от ул. "Менделеев" до ул. "Лев Толстой" ("Ескалибур"). Тук ще бъде затворено южното платно, а на КАТ ще бъде предложено движението да бъде двупосочно в северното платно.
Третият обект ще бъде бул. "Никола Вапцаров" от бившия "Камел" до бившото кино "Тракия". Ще се асфалтира южното платно, като и тук ще има смяна на водопроводната мрежа. Колите ще се движат двупосочно по северното платно.
Веднага след бул. "Източен" ще бъде затваряна поетапно и ул. "Гладстон" - най-напред от "Руски" до ул. "Преслав" (и двете платна едновременно), а след това от "Преслав" до църквата "Св. Петка", като тук ще се ремонтират поотделно южното и северното платно. На подлеза на "Гладстон" ще бъдат подменени и осветителните тела.
По улицата ще се поставят антипаркинг колчета след преасфалтирането, тъй като има системно нарушаване на правилата на движение и качване на автомобилите на тротоарните настилки, обясни още Тотев.
Той се надява до края на август да стартират ремонтните дейности по бул. "Руски" и "Коматевско шосе", като идеята е паралелно с това и да бъде асфалтирана паважната отсечка на ул. "Богомил", както и ул. "Димитър Талев" до Овощарския институт.
Започва се! Вижте кои отсечки ще бъдат затворени за преасфалтиране!
© Plovdiv24.bg








Кристина Кидикова
на 24.04.2013 г.
СУПЕРРРР ДОВОЛНА САМ
Kruger
на 23.04.2013 г.
Трябва да повишат качеството, нали се сещате колко време ще издържи 10см дебел нов слой настилка при интензивно натоварване...
neronpld
на 23.04.2013 г.
прах в очите,добре че са изборите! иначе какво направи за година и половина тоя тъпанар Тотев-нищо,само си пълнеше гушата за наша сметка
storex
на 23.04.2013 г.
Радостен съм от новината, разбира се, че ще ми е кеф на мен, както и на всички, които карат кола всеки ден в града, да се движат по нов асфалтец, само щях да съм една идея още по-доволен, ако бяха започнали с бул. Руски или с подмяна на паважа с асфалт на бул. Васил Априлов, но както се вижда - и на тях ще им дойде съвсем скоро времето, така че нямаме право да мрънкаме ;Д
Христо Терзиев
на 23.04.2013 г.
Да, това е много хубаво, стига да не асфалтират както днес пред ВСИ, в 17:30, в час пик, те запълват дупки. В дясната лента спрели коли, в средната машина за асфалтиране.
Gracia Dimitrova
на 23.04.2013 г.
браво ,браво само така...
Стефка Бояджиева
на 23.04.2013 г.
Време им беше на тия отсечки, ама ако има начин бул. Санкт Петербург чак до SPS-а да се ремонтира, но вече не се съмнявам, че и това ще се случи, ама до тогава може малко да се позакърпи, защото средната лента в посока към Тракия е доста зле.
Boyan Boyanov 1
на 23.04.2013 г.
Преди време имаше новина, че част от павираните улици ще бъдат асфалтирани. Мен живо ме вълнува този въпрос - кога ще се махне скапания, некадърно положен паваж, от който ми изпадаха и пломби и всичко каквото има за падане.
myzrael
на 23.04.2013 г.
ОМГ от Ескалибур до Менделеев северното платно-двупосочно?Където е мазало със спрели коли
Иван от Пловдив
на 23.04.2013 г.
Добре де, на горе упоменатата отсечка от "Н. Вапцаров" подмениха изцяло водопроводната инсталация преди ~18 години, даже още не са запечатани настилките над някои сградни отклонения (за №97, 99 и 101). Да настилката на булеварда е в плачевно състояние, но какво му стана на водопровода под южното платно? Говорим за чугунени тръби с фи около 700-800 с ПВЦ покритие от двете страни (по спомен).
Петър Иванов
на 23.04.2013 г.
Според мен, трябва да се започне от бул. Руски, бул. В. Априлов, Коматевско шосе.
tri4ko
на 23.04.2013 г.
Действайте смело на пук на мрънкащите - то на тях никога няма да е угодно! Относно тези антипаркинг колчета - забивайте ги моля по 2 метра в земята, че да няма как да ги чупят и огъват и пак да си паркирват по тротоарите.
Stefan Traikov
на 23.04.2013 г.
малко са прости то4но преди празниците ....
Александ
на 23.04.2013 г.
А какво се прави с премахнатите павета ?!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!