Само месец делят израждането на стойката за първа помощ за велосипеди от грубата проява на вандализъм към нея. "Енергията, която влагаме съвместно с наши партньори, за да направим Пловдив приятен и европейски град, е голяма. За съжаление срещаме поведение от страна на граждани, което целенасочено е срещу изграждането. Надявам се демонтираната стойка да бъде от полза на тези, които са взели решение да лишат велосипедистите от едно полезно съоръжение", коментира Георги Стаменов.
След по-малко от месец от датата, когато ОФ "Пловдив 2019" монтира стойка за указване на първа помощ за велосипеди на бул. "Марица" 98, служители на район "Централен" констатират вандалска проява.
Съоръжението, част от проекта Bike Together под мотото "Следвай зелената линия и нека заедно преоткриваме Пловдив!", към днешна дата не разполага с оборудване. Демонтирани са помпата за гуми, отвертка, френски ключ и всички останали инструменти, които имаха за цел да бъда от полза на жители и гости на град Пловдив при авария с техния велосипед. На място на дървената дръжка на помпата има монтирана пластмасова такава, която не е част от оригиналното оборудване.
През изминалите седмици район "Централен" наблюдава ползването на общо трите монтирани стойки за първа помощ на негова територия и е приятно изненадана, че те са от полза на гражданите.
"Видях млад татко и дете старателно да помпят гумите на велосипедите си на една от стойките. Не можах да повярвам, че това се случва в моя град и реших да снимам и запаметя тази гледка. Пловдивчани са много щастливи от стойките", споделя Марияна Десева, жител на района по повод стойката на бул. "6-ти Септември".
Напомняме, че на 06.09.2017г. ОФ "Пловдив 2019" монтира на три места в Пловдив стойки за първа помощ: на ул. "Райко Даскалов" 1, бул. "6-ти Септември" 128 и бул. "Марица" 98.








Тони Караманов 1
на 07.10.2017 г.
Два дни преди да изчезнат се спряха 3-4"българи"и уж нещо си поправяха велосипедите,нали ги знаете където са като камиончета,даже единият беше подминал съоръжението та се наложи да се връща,една жена от близкото заведение също ги гледаше подозрително,но явно са си свършили "работата" по късно.
Тони Караманов 1
на 07.10.2017 г.
Два дни преди да изчезнат се спряха 3-4"българи"и уж нещо си поправяха велосипедите,нали ги знаете където са като камиончета,даже единият беше подминал съоръжението та се наложи да се връща,една жена от близкото заведение също ги гледаше подозрително,но явно са си свършили "работата" по късно.
Deyan Chilov
на 06.10.2017 г.
Докато бащите ни бачкат като луди за да има нещо за ядене, а майките ни седят пред фейсбук и постват селфита, ние с какво да се разнообразяваме? Ами с квото дават по телевизията.
Koko Dyulgerski
на 06.10.2017 г.
Ко? Не. Извинения за вандализъм винаги могат да се намерят, но това са глупости.
Vilichka Palikrusheva
на 05.10.2017 г.
Защото са идийоти в града не останаха и спирки непотрошени
Иван Г
на 05.10.2017 г.
От фирмата изпълнител се плаща на някой да ги счупи и после се правят нови и се лапат парички яко.Не е трудно човек да се сети
Иван Божков 4
на 05.10.2017 г.
Няма закони няма ред.Пълен хаос.И държавата ни вече не е държава.Няма достойни за тази държава които да е управляват.Може на минат и100години и пак да няма развитие.
Todor Rabushev 1
на 05.10.2017 г.
Щото искат чук по главата!!!
raziel_pld
на 05.10.2017 г.
Щото има само селски пръчки в тоя град... за т'ва
Maria Iordanova
на 05.10.2017 г.
Защото им е такова възпитанието! Когато те отглеждат и възпитават хора, според който ти си над всички и можеш да правиш каквото си поискаш, какво очаквате да излезне нормален и възпитан човек ли?
Аргир Петров 1
на 05.10.2017 г.
Защото няма ответна реакция от Общината , едно пе*алче да хванат , да плати в ДЕСЕТОКРАТЕН размер , ако не запор до девето коляно и ще се научат !!!!
Фо Стата
на 05.10.2017 г.
Ние сме си такива гадове. Вечно обвиняваме институциите. Никога не гледаме себе си и децата ни!!! Не сме за нищо хубаво!!!
Georgi Spasov 4
на 05.10.2017 г.
пе**ли!!!
Иван Пашов
на 05.10.2017 г.
Защото не ядат бой или им е малко. Трябва да се бъхтат, за да се получат гънки!!!! Иначе, келешите станаха повече от китайците.
Антон Цветков 1
на 05.10.2017 г.
Това се прави от малки необразовани и невъзпитани келеши..на които явно и родителите са такива!
Георги Николов 6
на 05.10.2017 г.
Защото има много празни български глави,които не заслужават нищо.
Чопър
на 05.10.2017 г.
щото родителите са родени и възпитани в социализЪма...а пък отрочетата са родени и възпитани от тези родители в "демокрацията" на тези дето свалиха бай Тошко.
Георги Богданов 1
на 05.10.2017 г.
Щото някой избива комплекси.
Gerol Kamber 1
на 05.10.2017 г.
ЗАЩОТО СА МАЛКИ пе*алче..
Нона Шопова 1
на 05.10.2017 г.
Защото им липсва възпитание,контрол на органите също.Защо пуши на бензиностанцията???По същата причина.Комплексари,глоби,глоби и това е.
Rada Miteva 1
на 05.10.2017 г.
Защото Ганьо е крадлив и мързелив. .
Moby
на 05.10.2017 г.
Защото тъпаците властват. Да си възпитан не е на почит в наши дни. Има и друг варинт: да се чупи по поръчка, за да работят нашите приятели. Не е невъзможно, нали?
Ivan Popov 7
на 05.10.2017 г.
Ето това е въпроса за милион долара - ЗАЩО? Най вероятно на самите тях няма да им е възможно да дадат смислен отговор (и да спечелят сумата).
Евгени Дрянков 1
на 05.10.2017 г.
Когато не се прави нищо - лошо. След като се направи - трябва да се унищожи!
Петко Тонев
на 05.10.2017 г.
Не са виновни контролните органи. Обществото е крадливо и продажно, това е. То е до самосъзнание. На мен като ми трябва нещо, си го купувам, не го крада отвън. Манталитет се нарича това. А Ганьо видял ключ и помпа и си помислил:"Чудно ще ми стоят в гаража, що да ги плащам, я да ги свалям докато са нови, че да ми изкарат доживот. Другите да се оправят, аз съм тарикат и крадец. Те окрадоха държавата, та аз няма една помпа и ключове да крадна.". Докато манталитетът е такъв, не евросъюз, ами и за анадола не ставаме. За никъде. Както е казал един велик човек:"Прост народ, слаба държава!"
DailyDose
на 05.10.2017 г.
Боклука ще ги продаде на пазара за 2лв, с които ще си купи спирт да се напие. Каквото и да построят, мангалите и мужиците бързо го преработват в спирт.
Emi Liya
на 05.10.2017 г.
Защото контролните органи спят!
Ilian Iliev 9
на 05.10.2017 г.
Неме интерисе
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!