Сигнали, оплаквания, нередности, арогантно поведение на шофьори и кондуктори от градския транспорт са сред най-честите оплаквания, постъпващи в редакцията на Plovdiv24.bg.

Защо се получава проблемът и има ли решение той, Plovdiv24.bg разговаря с управителя на "Хеброс бус" Веселин Дошков
"Спокойно мога да споделя, че нашите потребители - пътниците, са съвършено прави, когато виждат нередности, призна Дошков. Взимаме мерки, но за съжаление това е нивото ни на този етап като град, като население, като образование, като професионален капацитет. За това има и обективни причини", коментира той. 
По думите му новината за въвеждане на електронното таксуване и премахването на кондукторите в автобусите накарала много от хората му да предприемат решителни стъпки и още през есента на 2015 година фирмата губи над 70% от кадрите си. "Минахме в режим просто да има физическо присъствие на човек, който да таксува пътниците. Успяхме да се справим за сметка на качеството на кадрите, имаме огромно текучество, идват хора болни с нисък образователен ценз и всичко това води до проблеми", коментира Дошков. 
Шофьорите пък са изкушавани от добрите заплати във фирми за международен транспорт. 
Защо се получава така и има ли решение, ето какво коментира още управителят на "Хеброс бус".