Поредният сериозен удар понесе старши треньорът на Литекс Христо Стоичков през втория дял на шампионата. Вчера стана ясно, че Камата няма да може да използва в предстоящото гостуване на Ботев Пловдив един от най-силните си играчи - Армандо Ваюши. Албанецът, който има 4 гола през пролетта, е контузен и няма да бъде възстановен за визитата на пловдивчани утре.

Както е известно, аут до края на сезона е и капитанът на ловчанлии Николай Бодуров, който получи травма на мача на националите в Дания и бе опериран. Контузен е и друг национал - Симеон Славчев, който също няма да играе срещу Ботев Пловдив. От доста време извън строя е и опитният полузащитник Небойша Йеленкович.

Очаква се срещу пловдивчани мястото на Ваюши по лявото крило да бъде заето от Момчил Цветанов. В средата на терена вместо Славчев Стоичков има две опции - да върне Георги Миланов или да заложи на Томи Костадинов.

Именно по същия начин оранжевите изглеждаха при гостуването на Лудогорец (0:0).

Единствената добра новина за Камата е завръщането след изтърпяно наказание на Емил Грозев. Наставникът на Литекс ще избира между него и Васил Божиков за партньор на Илия Миланов в центъра на защитата.

Източник: в. "Тема спорт"