Два дни след присъдите за тежката катастрофа на магистрала "Тракия", отново имаше опасен превоз на пътници. Журналисти случайно попаднаха на криволичеща маршрутка в Пловдив.
"Следвахме колата повече от 10 километра - през цялото време в нея се качваха и слизаха десетки пътници. Подадохме и сигнал до КАТ", казаха те.
Заради лошото техническо състояние, маршрутката веднага беше спряна от движение. От КАТ са категорични, че е имало опасност от трагичен инцидент.
Според документите микробусът е минал технически преглед преди месец. Механикът на фирмата пристигна на място и заяви, че колата е изправна. Контролните органи започнаха проверка на фирмата превозвач.
По-късно стана ясно, че спряната от движение маршрутка е застрашила живота на пътниците в нея. Инспектори от ДАИ извършиха внезапна проверка тази сутрин в базата на фирмата, преди колите да излязат по улиците на Пловдив.
Механикът на фирмата е проявил немарливо отношение към задълженията си, след като е пуснал в движение кола с разхлабена гайка на скобата на амортисьора. Колата е можела да аварира във всеки момент, като животът на пътниците е бил подложен на риск. Това са констатирали инспекторите при внимателен оглед на микробуса.
Заради скандала, от община Пловдив поискаха от автомобилна администрация да извърши цялостна проверка на автопарка на фирмата ЕТ "Грация". Тя е поела изцяло превоза с маршрутки в града, 39 нейни коли возят хиляди пътници по 10 линии.
Източник: btv








tri4ko
на 04.10.2013 г.
Сега - отнемане на лиценза за извършване на технически прегледи на фирмата и солидна глоба за застрашаване на човешки живот. Аман от немърливи фирми за превоз. Относно състоянието на маршрутките - с две ръце подкрепям ужасното им състояние.
Marto Slavov
на 03.10.2013 г.
Да не говорим че няма ученически и студенски карти да не говорим за пенсионерски хората едвам събират пари за билет за да отидат на лекар в Пловдив но имат ли избор никакъв за състоянието им да не говорим само ще спомена случай в който пред мен падна голямата врата на 5цата мирише на корупция и пари под масата от всякъде как до ягодово и катуница ходи градски транспорт а до труд маноле войводиново смъртоносните маршрутки коите явно не са градски транспорт
veli200
на 03.10.2013 г.
КОРУПЦИЯ
Александър Аргиров
на 03.10.2013 г.
Стига с тия турски боклуци,возили сме се и сме видели какво "чудо" на техниката са.Просто на алчните собственици на фирмите превозвачи не им се дават пари за поддръжка.Също така няма и орган,който да следи за техническата изправност не само на маршрутки,а и на коли,камиони и т.н.Държавата им "позволява",а те се възползват ;)
Margarita Spasova
на 03.10.2013 г.
Имам предложение - да ги задължат да си купят от новите мини градски автобиси, които турска фирма е изложила на панаира .Нека внесат веднъж и нещо истинско от Турция .Тези катафалки със счупени или липсващи седалки,в които се возят пътници прегънати на две и си удрят главите в тавана ,са за моргите. Иначе пътниците ще са там ! АВТОБУСИТЕ СА ПРЕДНАЗНАЧЕНИ ТОЧНО ЗА ГРАДСКИ ТРАНСПОРТ !
Elitsa Pencheva
на 03.10.2013 г.
това си беше и ще бъде, за жалост ... защото за жалост в България трябва да стане някое голямо ПТП та да се задействат отдавна заспалите и корумпирани органи на реда, спитееееее спитеее !!!!
nik604
на 03.10.2013 г.
Да ги спират тези гълъбарници!
Bobo BObo BObo
на 03.10.2013 г.
Никога не съм се качвал на маршрутка :D Не съм си и помислял да се качвам. Хващам си влака и чиста работа. Евтинко и луксозно с точен график по разписание. Последно се качвах на влак 2009 година. Все си мисля и се надявам, че няма да са го строшили и него.
Деспа Маркова
на 03.10.2013 г.
винаги съм се страхувала да се качвам на маршрутки!
Ivailo Peshev Ivailo Valentino
на 03.10.2013 г.
Доста от 6офиорите на мар6рутки спецялно са в пенсионна вазраст ,не мисля 4е такива хора трябва да возят патници !!! Отгоре на вси4ко се даржат ,като абсолютни господари ,пу6ат в мар6рутките ,които се в ужасно састояние ,те катафалките са много по 4исти от тях !
Ivailo Peshev Ivailo Valentino
на 03.10.2013 г.
Нацяло да отнемат лиценза на тази фирма за транспортни услуги в Пловдив !!! Безобразни автобуси и мар6рутки ,изклю4ително немарливи 6офиори и кондуктори избирани с конкурс по ,,селяния и простотия ,, !!!
Nikolay Talev
на 03.10.2013 г.
Или контола е слаб или рушветите са големи!
Iskra Aleksieva-Sirakova
на 03.10.2013 г.
Точно тази наистина е за вторични суровини .
Атанас Атанасов 4
на 03.10.2013 г.
Те повечето маршрутки са за вторични суровини, но явно контрола е слаб.
Elka Georgieva
на 03.10.2013 г.
Чудя се на хората,които се качват на тези разпадащи се,тъй наречени микробуси
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!