Европейското лято за Ботев приключи и "канарчетата" ще се съсредоточат върху изявите в родната Първа лига.

В среща от 5-ия кръг пловдивчани "гостуват" на Хебър. Мачът е днес от 21:15 часа на стадион "Христо Ботев", заради ремонтните дейности на стадиона в Пазарджик.

Ботевистите бързо трябва да превключат от европейската авантюра към родната действителност, а трите точки срещу пазарджиклии са в графата задължителни.

Ботев има високи амбиции в първенството, а те минават през успех над тима на Хебър. От своя страна символичните домакини имат едва едно равенство и три загуби от началото на първенството.

Двубоят между Хебър и Ботев ще бъде ръководен от Васил Минев, а за системата VAR ще отговаря Иво Андреев.