Общината задържа половин милион от ПФК Ботев заради прекратената концесия

13917
53

Развалянето на концесията на стадион "Христо Ботев" в Пловдив влиза в дневния ред на сесията на Общински съвет на 28 декември (събота). Очакванията са да се гласува за процедура по прекратяване на договора по взаимно съгласие. 

Въпреки това все още не е ясно дали няма да бъде решено Община Пловдив да наложи глоба (неустойка) на ПФК Ботев заради проваления проект. Със сигурност обаче в полза на общината остава гаранцията на стойност 491 300 лева, която е внесена още при подписването на договора от тогавашния мажоритарен собственик Цветан Василев.

Освен това в полза на Община Пловдив ще остане и проектът за стадиона, който е на стойност 929 496 лева. Точно тук обаче може да се получи голям проблем, тъй като от управата на клуба вече на няколко пъти обявяваха намерението си въпросният проект "леко да бъде променен", без да се дават конкретни подробности кое точно ще се променя и защо.


Още по темата: Кауза Колежа
Всички новини по темата: (870)

Виж коментарите (53)
Актуални спортни новини:
Мачовете по ТВ! Пълна програма на всички мачове на живо по телевизиите.
Свали на своя телефон: Android или iOS!


За връзка с нас:

тел.: 0886 59 82 67
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2026 Медия груп 24 ЕООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).