Ботев отпадна за Купата, без да бъде победен

15:57 / 27.11.2019
5620
Ботев (Пловдив) приключи участието си в турнира за Купата на БФС при юношите от набор 2002, научи Plovdiv24.bg. "Канарчетата" отпаднаха на четвъртфинала от тима на Септември, без да бъдат победени.

Жълто-черните завършиха 2:2 в днешното си гостуване в столицата. Първият двубой в Коматево бе завършил 3:3 и така Септември се класира на полуфинал с повече отбелязани попадения на чужд терен.

Четвърт час след началото на мача домакините осъществиха атака отляво и последвалото центриране бе засечено от Мартин Тодоров, който отблизо прати топката в мрежата за 1:0.

Ботев стигна до равенството в 54-ата минута, след като Атанас Стоименов простреля вратаря със страхотен удар от 20 метра - 1:1.

В 71-ата минута съдията Иво Андреев отсъди дузпа за Септември, след като футболист на домакините финтира защитник на Ботев в наказателното поле и бе избутан от него. Наказателният удар бе превърнат в гол за 2:1.

В добавеното време реферът отсъди и дузпа за Ботев. Иво Казаков пропусна от бялата точка, но при добавката Атанас Чернев вкара за окончателното 2:2.