Ботев допусна изравняване след три гола аванс, но все пак спечели пловдивско дерби

09:34 / 01.10.2019
3701
Ботев 2008 постигна трудна победа с 4:3 над Векта 2007 в среща от първенството на Деца-Център. Двубоят се игра на стадиона в Ягодово, където "черно-белите" играят домакинствата си.

Момчетата на Стефан Стоянов набързо поведоха с три гола в резултата, като попаденията реализираха Данаил Бочуков, Михаил Михайлов и Велизар Каналян. Още до почивката обаче отборът на Векта върна две попадения.

През втората част домакините стигнаха до равенството, а в края "канарчетата" се добраха до драматичния успех. Автор на победното попадение за Ботев стана Мартин Георгиев.