Пожарникари с гайди огласиха Цар Симеоновата градина в Пловдив. Това стана по време на откриващата церемония на 47-ия републикански преглед по пожароприложен спорт. В него участват 400 състезатели от 27 области в страната - мъже, жени, юноши и девойки на възраст от 12 до 18 години и представителен отбор на ФПБЗН към МВР.

Всички отбори дефилираха, за да бъдат представени, по главната алея на Цар Симеоновата градина, предвождани от мажоретки. Строени пред официалните гости те изслушаха изпълненията на ДВГ "Омайниче", на танцов ансамбъл към АМТИИ "Проф. Асен Диамандиев" Пловдив, както и емоционалното изпълнение на гайдарите - действащи пожарникари в Пловдив.

Самите демонстрации ще се проведат на лекоатлетическия стадион в парк "Отдих и култура" до 30 май.