Спортните новини: Днес (11) | Вчера (28)
Марица показа характер и спечели гейм в Шампионската лига, но това не бе достатъчно
Автор: Екип Plovdiv24.bg 08:02 / 24.01.2019Коментари (0)2361
©
Марица (Пловдив) спечели първия си гейм в Шампионската лига за този сезон, но загуби третия си мач в груповата фаза на турнира от германския Алианц МТФ (Щутгарт) с 1:3 (15:25, 21:25, 25:23, 19:25). Двубоят се проведе пред 1492 зрители в зала ШАРена в Щутгарт и беше първият официален двубой на тима за 2019-а година.

Марица започна в състав Катлийн Вайс, Нася Димитрова, Дженифър Крос, Мирослава Паскова, Таня Петкова, Алекзандра Холстън и Жана Тодорова.

Домакините поведоха с 5:3, но постепенно увеличаха драстично аванса си. Първият гейм беше взет от Алинац МТФ след блок аут за 25:15.

Лошо започна вторият гейм за българския шампион и германките поведоха с 8:3. Марица показа характер и успя да спечели пет поредни точки, изравнявайки резултата при 8:8. Маричанки успяха да изравнят при 18:18 и поведоха след ас на Нася Димитрова за 19:18. В края на частта Алианц МТФ успя да натрупа аванс и след успешна контра на Кристъл Ривърс те поведоха с 2:0 гейма след 25:21.

Третият гейм стартира точка за точка до 7:7, когато германките поведоха с три точки при 10:7, но Марица успя да изравни за 10:10. Маричанки успяха да поведат с 15:13 след успешна контра на Александра Миланова. Немският вицешампион успя да поведе с три точки аванс при 22:19. Марица намали изоставането си на само точка след ас на Катлийн Вайс – 23:22, а след успешна атака на Александра Миланова българският шампион изравни. Нов ас на Вайс донесе на Марица геймбол при 24:23. След блок аут маричанки спечелиха с 25:23 първия си гейм в груповата фаза на Шампионската лига този сезон.

Марица започна ударно четвъртата част и поведе с 5:2. Германките успяха да направят обрат и поведоха с пет точки при 14:9. След атака в аут на Дженифър Крос Алианц МТФ затвори двубоя след 25:19.

Топреализатор в двубоя стана американката Кристъл Ривърс с 23 точки. Мирослава Паскова завърши с най-много точки за Марица – 17 точки, следвана от Симона Димитрова с 15 и Александра Миланова с 14.

В другия мач от Група А френският шампион Безие загуби у дома от световният и европейски клубен шампион ВакъфБанк с 0:3 (24:26, 19:25, 14:25).

Във временното класиране в групата лидер е ВакъфБанк (Истанбул) с 9 точки, Алианц МТФ е втори с 6 точки. Безие (Безие) е трети в класирането с три точки, а Марица е на четвъртата позиция без спечелена точка.

Следващият мач на маричанки в Шампионската лига е гостуване на ВакъфБанк. Двубоят ще се играе на 6 февруари, от 17:00 б.в. в зала ВакъфБанк Спор Сарайъ в Истанбул.

За Марица предстои да поднови битките в НВЛ. Шампионките гостуват на Левски, в среща, която трябваше да се играе в петък, но беше отложена за понеделник, 28 януари, от 16:00 б.в. в зала Люлин.