Заразени: Починали: Излекувани: Заразени: Починали: Излекувани: Заразени: Починали: Излекувани:
32414 1234 (3.8%) 23317 378 059 14 746 (3.9%) 293 351 138 013 074 2 971 864 (2.2%) 111 032 185
НачалоФутболТенисБаскетболВолейболДругиДЮШФутзалИнтервюГалерииЛичностиСтатистики
Спортните новини: Днес (0) | Вчера (15)
Американка блести за Марица при поредна победа без загубен гейм
Автор: Екип Plovdiv24.bg 10:54 / 15.12.2018Коментари (0)1924
©
Марица (Пловдив) постигна нов категоричен успех в Националната волейболна лига за жени в последното си гостуване за 2018 година. В среща от седмия кръг, играна пред около 100 зрители в зала Багира в Казанлък, шампионките разгромиха Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (25:9, 25:9, 25:15) гейма след едва 54 минути игра.

Марица започна в състав Катлийн Вайс, Виктория Григорова, Симона Димитрова, Дженифър Крос, Мирослава Паскова, Алекзандра Холстън и Жана Тодорова. Шампионките натрупаха аванс още в самото начало на двубоя и затвориха гейма след успешна атака на Алекзандра Холстън за 25:9.

Вторият гейм маричанки отново бяха категорични и след атака на Александра Миланова геймът беше затворен отново при 25:9. Третата част започна точка за точка и при 10:9 Казанлък поведе за първи път от началото на двубоя. Марица отново взе солиден аванс и затвори мача след успешна блокада на Добрина Христоскова за 25:15.

Топреализатор на двубоя стана Алекзандра Холстън с 11 точки, следвана от Симона Димитрова с 10. Най-резултатна за Казанлък стана Елина Сандолова с 5 точки.

С актив от шест победи, пълен актив от 18 точки и без загубен гейм, Марица продължава успешно защитата на титлата си. На 17 декември (понеделник) от 18:00 часа в зала Колодрума шампионките посрещат Левски (София) в отложена среща от първия кръг в НВЛ.