Спортните новини: Днес (27) | Вчера (21)
Уникален обрат за Стаматова в Турция, вижте кой я вдъхнови да спаси 6 мачбола
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:03 / 13.11.2018Коментари (0)1754
© БФТ
Пловдивчанката Юлия Стаматова и Габриела Михайлова се класираха за втория кръг на тенис турнира в Анталия (Турция) с награден фонд от 15 хиляди долара.

Стаматова спаси шест мачбола и направи уникален обрат срещу Виталия Стамат от Молдова. Поставената под №2 Стаматова победи с 1:6, 7:6(2), 7:6(6) за 3 часа и 4 минути игра. Във втория сет Юлия изоставаше с 2:5, но успя да стигне до тайбрек.

В него българката беше убедителна и спечели със 7:2 точки. В третата решителна част Стаматова отново допусна изоставане от 2:5. Юлия изравни резултата на 5:5, а при 5:6 спаси два мачбола. В тайбрека Стаматова имаше пасив от 2:6, но спечели следващите шест точки за 8:6.

Огромен принос за обрата имаха и националите на България до 12 години, които подкрепиха Юлия по време на мача. Родните малки таланти участват на турнир от трета категория в Анталия на Тенис Европа.

Габриела Михайлова победи с 6:3, 6:4 Тина Цветкович от Словения за 103 минути игра.

Преминалата през квалификации Зиновия Ванева отстъпи с 1:6, 1:6 на третата поставена Агнеш Букта от Унгария.

След 1:8 от Септември, юношите на Ботев паднаха и от Славия
Легендарен отбор от Бундеслигата следи играч на Локо! От "Лаута" искат 3 млн. евро