Пловдивчанинът Димитър Кузманов - Мико се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в Санта Маргерита ди Пула (Италия) с награден фонд 25 хиляди долара. Поставеният под №1 в основната схема тенисист разгроми хърватския квалификант Дуйе Кекеш с 6:0, 6:3 за 68 минути.

Националът на България за "Купа Дейвис" спечели първите седем гейма и без проблеми затвори мача.

Така Кузманов заработи 3 точки за световната ранглиста, а за място на полуфиналите ще играе срещу Рикардо Балцерани (Италия).

Интересното е, че преди това Димитър Кузманов спечели мач срещу тенисист, който заема 150-то място в световната ранглиста, като двубоят бе от клубното първенство по тенис на Италия.