Спортните новини: Днес (5) | Вчера (26)
Много емоции на писта "Дракон", вижте първите победители
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:09 / 29.10.2017Коментари (0)2248
©
На писта "Дракон" край пловдивското село Калояново стартира четвърти кръг от българския автомобилен шампионат за издръжливост. Трасето е домакин за трети път тази година на Ендуранс шампионата.

Вчера приключи състезанието от едночасовата дисциплина Endurance Sprint.

То бе изключително оспорвано, като отборът на Kose Bose с Lotus Elise успя да победи този на Scandteh (Mitsubishi Lancer Evo IX) и да стартира състезателния уикенд с победа. Трети в генералното подреждане е отборът на Рангелов моторспорт с автомобил Peugeot 106.

В класа на състезателните автомобили до 1600куб.см. първи се класира отборът на Русе Кар Моторспорт, следван от този на Vittorio Racing.

Тимът на Lotus Sofia Motorsport завърши на първо място при състезателните автомобили с двигатели до 2000куб. см. , а този на Unipack-V Racing е първи при състезателните автомобили с двигатели над 2куб.см.

©
Първите три места при туристическите автомобили с двигатели до 1600куб.см. бяха окупирани от отборите на Рангелов моторспорт, Прайм Ауто и Ефко Рейсинг.

При автомобилите с двигатели до 2000куб.см. победител е тимът на Kose Bose, следван от Плевен Рали Тийм и Хоби Кар. Отборът на Scandteh е първи при автомобилите с двигатели над 2000 куб.см.

Днес ще се проведат квалификации, както и по едно състезание от дисциплините Endurance Sprint и Endurance.