Игри, народни танци и много усмивки превзеха ОУ "Кочо Честеменски" в Европейския ден на спорта.
Утрото започна с масова аеробика, "Танц на пингвините", кръшно българско хоро. Всеки час завършваше с упражнения за отмора на очите. През голямото междучасие бяха организирани игри със скачане и обръчи, спортни състезания.
По време на организирания отдих децата разучиха и се забавляваха с игрите на баба и дядо.
Активно спортуваха и най-малките - децата от подготвителните групи - мини футбол, народна топка,състезание за най-дълго въртене на обръч, игри - "Хвърли в целта, "На куц крак", "Тунел", "Листа и вятър, "Пускам, пускам кърпичка", щафетни игри, ги забавляваха и формираха у тях качества на бъдещи велики спортисти..
Денят завърши с тренировка по Да Дао, проведена от родители. С интерес, желание и много старание учениците се занимаваха цял час под вещото ръководство на двамата треньори.
Родителите подкрепиха своите деца и заедно с тях участваха в организираните дейности.
Възникна идеята - утринната аеробика да се превърне в традиция за учениците в ОУ "К. Честеменски"