Спортните новини: Днес (5) | Вчера (26)
Вижте кои станаха шампиони в големия турнир по тенис на маса в Панагюрище
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:36 / 28.08.2016Коментари (0)1547
©
Днес в Панагюрище приключи международният турнир по тенис на маса 2016 ITTF World Tour Asarel Bulgaria Open.

Златният медал при мъжете спечели чехът Томас Конечни (4-то място в схемата на турнира). Той се изправи срещу Куентин Робинот от Франция (8-мо място в схемата). По време на финалния мач, състезателят от Чехия спечели първото място, надделявайки с 4-0 гейма, а французинът зае втората позиция.

Медалите на първенците сред мъжете връчи проф. д-р Лъчезар Цоцорков - председател на Надзорния съвет на "Асарел Медет" АД, генерален спонсор на 2016 ITTF World Tour Asarel Bulgaria Open.

Първо място при жените зае Юка Ишигаки от Япония (2-ро място в схемата на турнира). Японката оправда всички очаквания и извоюва първата позиция при жените с резултат 4-0 гейма.

Среброто отиде при сънародничката ѝ Мисаки Моризоно (5-та в схемата). Победителките получиха наградите си от Роналд Крамър - Президент на Европейския съюз по тенис на маса.

Шампионите при мъжете и жените получават премия от $ 9 100 от наградния фонд на турнира и по 200 точки за класиране в Световната ранглиста.

Състезателите, класирани на второ място, получават по 100 точки за ранглистата и чек на стойност $ 4 500. Примомняме, че премията за отпадналите на полуфинал е $ 2 200 и 50 точки за Световната ранглиста.

В последния ден на турнира се състояха и финалите на двойки. Първо място средмъжките тандеми извоюваха Алексей Ливенцов и Михаил Пайков от Русия с резултат 3 -1 гейма. Техните противници - Ченг-Тинг Лиао и Чиа-Хунг Сун (Китайско Тайпе), заеха втората позиция.

Победителите бяха наградени от Джан Ган Хеуй - представител Double Fish, Китай, един от главните спонсори на турнира.

Златото при женските довойки взеха японките Мисаки Моризоно и Мию Като, която зае и второ място при девойките под 21 г. с резултат 3-0 гейма. На второ място се класира тандемът на Мария Долгих и Полина Михайлова от Русия, които участваха в Олимпийските игри в Рио.

Медалите на двойките жени връчи Никола Белишки, кмет на община Панагюрище , градът домакин на турнира.