БФС глоби Локо (Пд) с 300 лева заради димната хореография на феновете по време на мача с Левски, завършил 2:2 на Лаута. Далеч по-солидна санкция е наложена на "сините".

Ето официалното становище на Дисциплинарната комисия за двубоя на Лаута:

За нерегламентирано използване на димки, на основание чл.37, ал.1, т.22, б.А от ДП /2016/2017/ - ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 300 лева.

За нерегламентирано използване на факли, на основание чл.37, ал.1, т.22, б.А от ДП /2016/2017/ - ДК наказва ПФК "Левски" гр. София с имуществена санкция в размер на 300 лева.

За нерегламентирано използване на бомбичка, на основание чл.37, ал.1, т.22, б.В от ДП /2016/2017/ - ДК наказва ПФК "Левски" гр. София с имуществена санкция в размер на 1000 лева.

За обиди, на основание чл.34, ал.1, т.2 от ДП /2016/2017/ - ДК наказва Асен Букарев - пом. треньор на ПФК "Левски" гр. София със забрана за изпълняване на функции като треньор за 2 срещи и глоба в размер на 2000 лева.