Спортните новини: Днес (8) | Вчера (8)
Изненада на Евро 2016! Роналдо и компания разочароваха
Автор: Екип Plovdiv24.bg 23:53 / 14.06.2016Коментари (1)2159
© UEFA
Първата изненада на Европейското първенство вече е факт! Считаният за фаворит отбор на Португалия направи грешна стъпка и завърши 1:1 срещу Исландия в първия си мач от Група F.

Луиш Нани откри за иберийците в 31-ата минута след добро центриране на Андре Гомеш.

Попадението бе историческо, тъй като е под №600 за всички шампионати на Стария континент.

Пет минути след началото на второто полувреме Биркир Бярнасон изравни след грешка на Виериня, донасяйки историческа първа точка за своята страна на подобен форум.

Звездата на Португалия Кристиано Роналдо имаше няколко ситуации за гол, но така и не успя да прати топката в мрежата. Все пак нападателят изравни легендата Луиш Фиго по мачове с националната фланелка, като двамата имат вече на сметката си по 127 участия.

В другия мач от Група F Унгария победи Австрия с 2:0 и по този начин оглави временното класиране с актив от 3 точки.