Спортните новини: Днес (0) | Вчера (8)
Пиронкова не издържа срещу Стоусър, напуска Париж с гордо вдигната глава
Автор: Екип Plovdiv24.bg 20:51 / 01.06.2016Коментари (7)7671
© Roland Garros
Най-добрата наша тенисистка Цветана Пиронкова приключи изключителното си участие в турнира от Големия шлем - "Ролан Гарос". Пловдивчанката не успя да влезе в историята като първата българка, достигнала до полуфинал в Париж.

Цвети загуби четвъртфиналната битка срещу №22 в основната схема Саманта Стоусър с 4:6, 6:7.

Въпреки поражението нашето момиче ще направи огромен скок в световната ранглиста и има шансове да участва на олимпиадата в Рио - нещо, което беше немислимо преди началото на "Ролан Гарос".

Пиронкова игра равностойно срещу Стоусър, въпреки че бе с травма на бедрото.

Пловдивчанката пропусна своя шанс през първия сет, когато поведе с 4:2 и 40-0, но последва невероятен обрат за Стоусър и тя затвори сета с 6:4.

През втората част двете тенисистки постоянно си разменяха пробиви и логично се стигна до тайбрек. В него Пиронкова поведе с 5:1, но отново допусна обрат и след два изтървани сетбола Стоусър спечели мача с 8:6 след час и 47 минути на корта.