Дисциплинарната комисия към БФС глоби пловдивските Локомотив и Ботев с по 300 лева заради провинение на техните привърженици, разбра Plovdiv24.bg.
Ето какво гласи официалното становище на комисията:
За нерегламентирано използване на факли, на основание чл.37, ал.1, т.22, б.А - ДК наказва ПФК "Локомотив" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 300 лева.
За нерегламентирано използване на факли, на основание чл.37, ал.1, т.22, б.А - ДК наказва ПФК "Ботев" гр. Пловдив с имуществена санкция в размер на 300 лева.
В същото време защитникът Игор Ощипко пък е наказан за 1 мач и глоба от 300 лева заради червения картон срещу Лудогорец. Украинецът ще пропусне гостуването на Ботев на "Герена" срещу Левски.