Спортните новини: Днес (0) | Вчера (26)
Силни изяви на пловдивски талант в "българско“ дерби в Турция
Автор: Екип Plovdiv24.bg 13:32 / 28.03.2016Коментари (0)2230
© victoriavolley.eu
Пловдивчанинът Розалин Пенчев (вдясно) и Бранимир Грозданов играят силно в турското волейболно първенство
Юношата на Виктория Волей (Пловдив) Розалин Пенчев изигра силен мач за своя отбор Токат Беледийе Плевне въпреки загубата с 1:3 (21, -23, -23, -18) гейма от Бешикташ в последния кръг от редовния сезон на турското волейболно първенство.

Двубоят бе своеобразно "българско" дерби, тъй като за Бешикташ отлични изяви имаше Бранимир Грозданов. Двамата българи на терена завършиха с по 17 точки.

21-годишният Пенчев се отчете с 2 блока, 1 ас и 70% ефективност в атака. Освен това пловдивчанинът записа 41% позитивно и 24 перфектно посрещане.

Активът на Грозданов пък е 17 точки - 4 блока и 68% ефективност в атака, 53% позитивно и 13% перфектно посрещане.

За успеха на Бешикташ помогна и главният съдия на мача с груба грешка в края на втория гейм. При резултат 23:24 атака на Розалин Пенчев завърши с блокаут през Бранимир Грозданов, но реферът не видя това и така "черно-белите" стигнаха до 1:1 в геймовете.