Спортните новини: Днес (2) | Вчера (27)
Марица завърши по шампионски редовния сезон
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:04 / 29.02.2016Коментари (0)1779
Марица (Пловдив) спечели редовния сезон в женската Национална волейболна лига Демакс+, с което си осигури най-малко сребърни медали и най-добрата стартова позиция за предстоящите плейофи. В последната си среща настоящите шампионки изковаха поредната си чиста победа и завършиха на първото място с уникално постижение - всички съперници в лигата, освен един, бяха победени по два пъти с по 3:0!

Тази вечер пловдивчанки надиграха гостуващия Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 (25:11, 25:14, 25:18)* след 61 минути игра в зала Пловдивски университет и вече могат да се концентрират спокойно върху предстоящите мачове за Купа България в петък, събота и неделя в София.

Маричанки настъпиха противника още от самото начало на мача и, повеждайки с 6:0, подсказаха категоричния краен изход от гейма - 25:11. Във втората част Розите опитаха да върнат жеста, като дръпнаха с 5:1, но след поисканата от Иван Петков почивка Марица веднага изравни за 5:5. Гостенките успяха да поддържат баланса до 8:8, след което пловдивчанки отново наложиха надмощие и избягаха напред в резултата. С помощта на 7 точки от Силвана Чаушева Марица затвори гейма при 25:14. В третия гейм Казанлък удържа фронта до 10:10, но след това отново изостана в резултата. С бърза атака през центъра Виктория Григорова оформи крайното 25:18 и затвори мача при 3:0 гейма.

Топреализатор на двубоя стана диагоналът Силвана Чаушева с принос от 17 точки за победителките. Виктория Григорова и Радосвета Тенева добавиха съответно 9 и 8. За Казанлък най-резултатна с 8 точки стана Йоана Николова.

Пловдивчанки оглавиха крайното класиране от редовния сезон с актив от 15 победи, 1 загуба, 45 точки и 46:4 гейма. В четвъртфиналната си плейофна серия те ще се срещнат с осмия ЙЕБ Шумен 05 (Шумен) на 9 март в Пловдив и на 12 март в Шумен. Ако се стигне до трети мач, той ще е отново в зала ПУ на 14 март.

Само една победа дели Марица от 10-а поредна шампионска титла
Девет маричанки попаднаха в разширения състав на България за Лига на нациите
Марица не даде гейм на ЦСКА в първия финален плейоф за титлата
ВК Марица: Да си приберем трофея обратно в Пловдив! Подкрепете ни!
Марица стартира с два поредни мача в Пловдив срещу ЦСКА финалния плейоф за титлата