Бившият волейболен национал и настоящ директор на мъжката Национална волейболна лига - Евгени Иванов - Пушката, награди шампионите от СОУ "Цар Симеон Велики" в завършилия днес в Пловдив ученическия турнир - част от инициативата "Живей активно".
Надпреварата бе за момчета от 8/10 клас и се състоя в залата на СОУ "Цар Симеон Велики", а тимът на домакините бе изцяло съставен от състезатели на Виктория Волей (Пловдив).
Във финалния двубой СОУ "Цар Симеон Велики" победи Езикова гимназия Пловдив с 2:1 (19:25, 25:17, 15:11) гейма. В отбора на ЕГ Пловдив също имаше състезатели на Виктория Волей.
Всички участващи отбори получиха по 6 топки "Микаса", 12 фланелки с логото на кампанията "Живей активно" и по една волейболна мрежа с две антени, осигурени от Българската федерация по волейбол.